Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A-ti adoptat un model urat!
#1
Din ultimele mele observatii am vazut ca unii din utilizatorii forumului nu prea se logheaza asa des, iar cand o fac dau cu var toate topicurile active si inactive de nu mai stie nimeni ce e de actualitate si ce nu mai e, apare numele lor peste tot de parca e dunga de pe mijlocu strazii si lasa offtopicuri peste offtopicuri de pierd ziua citind cai verzi pe pereti.

Stiu ca acest model il folositi ca sa va faceti norma la posturi si sa pareti activi, dar sa stiti ca faceti o mare abrambureala pe forum, mai ales pentru cei care folosesc comanda |View unread posts|, asa ca fac apel la cei carora nu le pasa asa mult de comunitate si ne viziteaza "sacadat", macar cand o fac, asa "sacadat" cum o fac ei, sa o faca cu bagare de seama si cat de cat mai constiincios. Poate pentru unii li se pare greu de demonstrat ce am zis eu aici, dar sa stiti ca is forumist inrait, stau pe inca 2 forumuri (cu tematici total diferite) si stiu cam care-s mersurile.
#2
Ai dreptate, chiar ieri am observat lucrul asta cand a intrat userul bogdanel02 sau ceva de genul asta.


P.S.: "A-Å£i" se scrie "AÅ£i" in contextul tau :lol:

#3
sta careva mai mult ca mine pe forum ?
#4
dj Wrote:sta careva mai mult ca mine pe forum ?
da, ghici cine!
#5
eu
#6
Cat e pc-ul deschis, sunt pe forum Big Grin
[Image: bielik03_VFor_Vendetta.jpg]
Ideas are bulletproof.
#7
Acelasi model, si sbN tu esti unul din cei la care am facut referinta, pe orice forum nu sunt acceptate postinguri asa scurte cum faci tu, gen "eu" sau, "bla bla.sal", sau " :lol: :lol: :lol: " si ce va mai vine in minte! Iar la poll-uri nu va cere nimeni sa dati reply cu varianta care a-ti ales-o, gen "2" "4" sau mai stiu eu ce. La poll-uri daca aveti de comentat da-ti un comment cum se cade.

PS: Acest topic nu a fost facut sa va da-ti mari care sta mai mult pe forum, asadar treceti inapoi la subiect, daca vreti sa va da-ti mari care sta cel mai mult pe forum, apasa-ti butonul members si faceti selectie dupa numarul de posturi, ca asa degeaba stati cu el deschis si nu scrieti, sau scrieti prostii, pentru ca in cazul asta Google [Bot] ne bate pe toti la numarul de ore petrecute!
#8
.. vreau sa te anunt ca ma obosete gramatica Big Grin scrie corect te rog. "A-ti" invatat aiurea limba romana, cei care "a-ti" preluat si folosit incorect forma.


Mai concret!!! si cu alte cuvinte:
Daca subiectul este voi (sau dumneavoastra), atunci "ati" este un singur cuvant si nu se poate descompune. Daca subiectul e "tu", avem doua cuvinte a + iti si scriem "a-ti" ex. : (a-ti insusi anumite atributii...a-ti face temele, tie, iti, -ti)

playa Wrote:...i nu va cere nimeni sa dati reply cu varianta care a-ti ales-o, gen "2" "4" sau mai stiu eu ce. La poll-uri daca aveti de comentat da-ti un comment cum se cade.

... va da-ti mari care sta...daca vreti sa va da-ti mari care sta cel mai mult pe forum, apasa-ti butonul members si faceti selectie dupa numarul de posturi, ca asa degeaba stati cu el deschis si nu scrieti, sau scrieti prostii, ...

Corect: "dati" (pentru ca e vorba de a 2-a plural, voi) la fel si vreti (pe care l-ai scris bine si tot asa) da-ti asta.. m-a obosit de cate ori l-am citit aiurea, una calda una rece... apasa-ti ... nu exista pt. a 2-a plural.. iar daca exista exista asa: "apasă -ti!", "scrie-ti!" "fă -ti tema!"



Nu e o jignire, la adresa nimanui, dar am vazut ca predomina si vreau doar sa anunt pentru ca ma "oboseste" imi sta pe creier..si pe limba forma corecta si vreau sa o spun. Sa se stie.
#9
Nu stiam ca trebuie facuta ratie de posturi pe forum.. stiu doar ca trebuie sa am habar de ce se intampla pe el si sa intervin unde e necesar .
Anarchy, greseli de genu facem mereu cel putin eu fac greseli banale rau de tot, din cauza ca pe mess prescurtarile si abrevierile sunt la ele acasa, dar lucrul acesta se vede si prin caietele noastre ,si sincer spun ca scris de mana in ultima perioada cam rar la majoritatea, normal ar fi sa nu le facem caci din clasele primare de cand invatam aceasta "limba minunata" ar trebui sa stim cum e corect ,insa intervine obisnuinta provenita de la prescurtarile folosite pe mess/fb/telefoane mobile/etc.
PS:Eu iubeste limba romanesteBig Grin
not perfect... but enought good




http://www.anu.ro
#10
fratele meu nu e o greseala repetitia. Iar pentru cineva ca mine... e chiar obositor.. N-am nimic cu nimeni, dar cu toate ca se tine sau nu cont, eu o zic.. altfel "crap" daca nu zic. Smile Nici macar prescurtarile nu-mi plac sau limbajul de messenger, am un respect pentru limba romana, asa m-am invatat sa vorbesc si sa citesc..si cand dau peste .. ma oboseste ..si ca sfat spun. Nu din rautate. Smile Sunt foarte ok, cred eu.
#11
Nu ma asteptam chiar din partea unui Moderator Global sa fie offtopic! Fac un ultim apel, ramaneti pe subiect si lasa-ti modul de scriere pe internet, ca nu vreau sa public maine! Mi-a atras atentia odata cineva, dar neconsiderand necesar acum a ma corecta am lasat asa, pentru ca discutam alte subiecte. dj s-a grabit dandu-va accesul de Global Moderator, tin minte acum cativa ani cand eu cu zuzu si cu vladut am primit aceste accese ca munceam pe branci pentru intretinerea forumului, acum cica noi am trecul la rangul de veghe si tot noi muncim cel mai mult.

Ramaneti pe topic, ultimul apel, apoi incep cu warn-uri si cu ban-uri!
#12
n-are nicio treaba ce ti-am scris eu cu "rangul" dupa cum poate ti-ai dat seama, nu tin cont de "culoare" nici de rang.. suntem oameni si ne respectam si fara culori. Daca crezi ca te-a jignit, foarte rau, n-ar trebui. Sunt sincer, defectul meu .. dar corect. (si aici compensez) Eu cred ca e-n regula. (ultimul "offtopic" de genul) daca vrei imi dau warn singur.
#13
TOTAL deacord cu cele zise de playa in primul post : desi sunt din ce in ce mai rar pe server (contrar vointei mele) incerc sa compensez cu prezenta zilnica pe forum pt a fi "la curent" cu tot ce se intampla (doar ca nu am prostul obicei de a ma baga in seama aiurea cu comentarii de genurile exemplificate de playa) si DA deranjeaza enorm cand se mai trezeste cate unul sa ajunga pe forum si sa posteze pe subiecte care...au 150000000 de ani lumina.

P.S. : deasemenea total in asentimentul celor zise de anarchy in ultimul sau post OT Tongue (da-ti rpd warn si 2 palme Big Grin CLAR ??? TongueTongueTongue)
#14
Daca tot vorbim de limba romana hai sa vorbim si de fotbal si curent electric, are dreptate playa, sunt multe off-topicuri facute de parca ne-am trezi pe facebook sau nu stiu ce site de socializare, pentru asa ceva s-au facut special pe acest forum diverse rubrici ( discutii libere, intrebare, coltul vesel, socializare ) pentru oameni care probabil au altceva de spus sau se plictisesc si posteaza de amorul artei. Eu de multe ori am sters cometarii care mi se pareau pe langa si in plus si voi continua sa fac asta in masura in care voi avea timp. Propun ban-uri de o zi pe forum ca mi s-ar parea cea mai buna solutie, nu mi se pare prea drastica sau prea usoara ideea ci mai mult ca perfect pentru acei "carcotasi" care vor gandi de 2 ori inainte sa posteze.
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
#15
Perfect deacord playa...sunt unii care posteaza doar sa se facă remarcati sau sa se bage in seama...aqm sunt in sesiunea 2-a...dar de sapt viitoare incep semestrul si o sa imi dedic mai mult din tp pt forum...am fost absent 2 ani aproape...dar vad k trebuie reluata activitatea mea

Vreau doar sa va atentionez pe toti...pe serv sunt cum sunt...da pt forum a lucrat enorm sa primesc moderator...dupa cum zice playa, acum câțiva ani

Eu am faqt regulile forumului si doresc a fi respectate, deci in afara de cei visini...cine încalcă reguli sau mi se pare mie k nu este in regula userul...am sa va dau warn/ban/si am sa va scot accesele, de tot dak este nevoie

Multa bafta

lVl on iPhoneTongue


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)