Poll: Gasesti un portofel . Ce faci cu el ?
You do not have permission to vote in this poll.
1. Caut un act de identitate si il inapoiez proprietarului.
22.50%
9 22.50%
2. Iau banii apoi il returnez.
5.00%
2 5.00%
3. Iau banii si il las acolo.
12.50%
5 12.50%
4. Care portofel ?!
10.00%
4 10.00%
5. Il duc la politie.
17.50%
7 17.50%
6. Il iau daca nu e nimeni prin preajma.
7.50%
3 7.50%
7. Nimic, zambesc si numar banii.
25.00%
10 25.00%
Total 40 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gasesti un portofel . Ce faci cu el ?
#1
:lol: Let see
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#2
sincer 7 Smile) oricum depinde de suma gasita , daca este mare si are un act de identitate e bine sa`l dai inapoi Big Grin
Reply
#3
5.
Reply
#4
5. ar fi bun si 1 dar nu stai acuma sa il cauti pe ala in tot orasu
Reply
#5
Spiritul civic al romanului :lol: sa vedem pana la final :mrgreen:
Dacă mintea ar creşte pe toate gardurile ar paşte-o şi măgarii.
Reply
#6
N-am probleme cu banii, dar ce e in plus nu strica. Si daca are un act de identitate in portofel, trebuie inapoiat.....actul, nu portofelul (daca e de firma), oricum concluzia e ca orice ar fi inauntru, banii trebuie pastrati... asa pentru ca proprietarul portofelului sa se invete minte, sa fie mai grijuliu cu lucrurile sale!
Fie paine cat de rea...tot mai bun e cozonacul!Smile)
Reply
#7
multi au votat ce ar trebui sa faca , nu cum fac ei de obicei :lol: :lol:
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq pentru ce`i care nu stiu !
Reply
#8
Intense Energy Wrote:multi au votat ce ar trebui sa faca , nu cum fac ei de obicei :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: corect
Reply
#9
Daca vi se pare ciudat ca ar trebui sa votati si sa ganditi la varianta 5, atunci...
Intense, am votat chiar cum as proceda si sa-ti spun de ce: pentru ca banul ala n-o sa-mi aduca fericire, ma pun in postura omului, sunt corect, ma respect, am coloana vertebrala si sunt om cu frica de Dumnezeu.
Reply
#10
Smile) DUDE! sunt 3 lucruri pe lume care conteaza: tu, banii...si privilegiile care ti le aduc banii, parerea mea! Tongue
Fie paine cat de rea...tot mai bun e cozonacul!Smile)
Reply
#11
Votat:7 oricum pe criza asta numai gasesti un ban pe jos dar un portofel !
Reply
#12
5.
chiar am gasit in Iasi un portofel...pagubitul era din comuna mea si cand m-am dus la postul de Politie din comuna comisarul Trasca` ma ia la tura ca de ce nu i l-am dus acasa :lol: :lol: :lol:
Reply
#13
Croko Wrote:Smile) DUDE! sunt 3 lucruri pe lume care conteaza: tu, banii...si privilegiile care ti le aduc banii, parerea mea! Tongue
banul n-aduce fericire. Ai bani, ai "prieteni". Intr-adevar, e nevoie de bani, dar ai o conceptie diferita de a mea, eu banul meu muncit, sunt mandru de el si ii apreciez adevarata valoare. Cel gasit, nu-mi va aduce aceeasi satisfactie, ci chiar ghinion. Sa nu fim lacomi ! Sa ne punem in postura celui cu pricina, suntem oameni, avem o constiinta, acelasi Dumnezeu.
Reply
#14
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=7AuP186vvwo">http://www.youtube.com/watch?v=7AuP186vvwo</a><!-- m -->

cel mai tare Jean Constantin(R.I.P.)
Reply
#15
Votat 4 :lol:
Chiar daca ziceti aici ca ati votat altceva...in viata reala sa gasesti o suma de 100-200 euro....nu cred ca v-ati duce la politieSmile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)